x
(093) 689-73-73
UA
RU UA
Чому звичайна боргова розписка не має юридичної сили при стягненні позики?

Для відповіді на це питання, потрібно звернутись до Цивільного кодексу України (ЦК). У ст. 1046 вказано, що позикодавець надає фінансові або інші ресурси у власність позичальнику. Він зобов’язується їх повернути у цьому ж грошовому еквіваленті або аналогічного виду та вартості. 

Договір позики набуває юридичної сили з моменту передачі грошей або цінностей, які визначені родовими ознаками. 

У відповідності зі ст. 1047, цей документ необхідно укладати виключно в письмовому вигляді, якщо:

  • позикодавець зареєстрований як юридична особа;
  • вартість речей чи сума позики у 10 разів перевищує розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, встановлений законодавством України.

Стаття 1049 дає визначення розписки позичальника як документу, що додатково засвідчує те, що позичальник отримав певну суму грошей або речі та повинен повернути у тій же кількості, порядку й у термін, що вказаний у договорі позики. 

Тож розписка обов’язково повинна містити наступні дані:

  • умови, на яких позичальник отримує гроші або інші речі;
  • дату передачі коштів;
  • дату повернення боргу.

Тоді у випадку конфліктної ситуації вона дійсно матиме юридичну силу. Кому було корисно, поставте лайк й поділіться з друзями.